Nie jest łatwo być Madką, i to jeszcze Polką. Poddawana ciągłej presji, krytykanctwu, Madka Polka zmaga się z problemami życia codziennego. Rzadko kto ją rozumie (nawet inne Madki, zwłaszcza te internetowe, twierdzą, że źle wychowuje swojego Bąbelka). Oto kilka przykładów problemów Madki.

1. Nieustannie się martwi.

Nie zaszła w ciążę – martwi się, czy zajdzie. Zaszła – czy utrzyma ciążę. Zbliża się termin porodu – czy szybko urodzi. Urodzi – czy dziecko będzie zdrowe. Dziecko zdrowe – czy aby na pewno jest dobrą matką. I tak w kółko, podobno zostaje już tak do końca życia. 

2. Zastanawia się, co zrobić z „wolnym czasem”?

Lepiej iść wstawić pranie czy zmywarkę? A może w tym czasie pójść do łazienki. Może to i to? Hola, hola, przez 10 minut nie zdążę tego zrobić. W sumie to chyba też wybrałabym się na drzemkę. Co…?? Ty już wstałeś?!

3. Nigdy, ale przenigdy nie może pozwolić sobie na stracenie z oczu smoczka.

Środek nocy, godzina 07:00 (tak, to jest środek nocy, kiedy dziecko zasnęło po 04:00), nagle wrzask. „Woah, woah, woah”. Jezus Maria – wołasz w duchu – co się stało??? (również w duchu). Macasz po omacku Bąbelka za twarz, a tam… nic, null, czegoś brak. No jak to czego? Smoczek rozpłynął się… Co robisz? Próbujesz szukać go, również po omacku, po całym łóżku. Nic z tego, no diabeł ogonem nakrył. Kij z tym szukaniem! Jesteś przecież Super Madką i na takie opresje od dawna masz rozwiązanie, w postaci smoczka zapasowego, czekającego sobie grzecznie w szafce nocnej. Yeah!

4. Zastanawia się nad tym, czy założyć skarpetki czy może lepiej nie?

Ty zła, brzydka Madko! Jak śmiesz nie założyć Bąbelkowi skarpetek. Jest mnóstwo powodów dla których należy to uczynić! Po pierwsze – może się przeziębić bez skarpetek. Po drugie – przy nauce chodzenia nadepnie np. na rozbite szkło i zrobi sobie kuku. Po trzecie – będzie mu zimno. Przeciwników noszenia skarpetek tyle samo, co zwolenników, dlatego lepiej nie ryzykować i na mediach społecznościowych pokazywać Bąbelka jedynie w kadrze amerykańskim.

5. Doktoryzuje się w dziedzinie stomatologii i proktologii.

Ząbkowanie i kupka dziecka – to chyba dwa tematy, które spędzają sen z oczu każdej matce. Objawy ząbkowania mogą być różne, natomiast kupa jest jednym z pierwszych sygnałów, że „dzieje się coś złego”. Niech pierwsza rzuci kamieniem, która nie szukała informacji na te frazy.

6. Boi się wyczyścić galerię w telefonie.

Zdjęcia Bąbelka są niczym obrazki święte. Jeden kadr, ale przecież inna mimika, co nie? I dla przykładu, na pierwszym zdjęciu ma lekko zawadiacki uśmiech, by na zdjęciu drugim przejść do zdziwienia. No przecież nie mogę tego skasować! Nie ma szans!

7. Nie wie, czy parzenie kawy o godz. 03.00 to nie lekka przesada…

Ciężko nazwać to już porankiem, skoro noc była nieprzespana. Jednak w takim momencie tylko kawa może uratować sytuację!


To tylko niektóre z problemów Madki Polki. Znalazłoby się ich więcej. A Wy, drogie Madki, z jakimi problemami życia codziennego się zmagacie?

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close

Social Slider

No images found!
Try some other hashtag or username